Telefon: +(90) 312 351 2131 | E-Posta: info@perfopan.com

Image

Akustik Akredite Testlerimiz

Her malzeme, nesneler ve canlılar belirli oranlarda ses yutma özelliğine sahiptir. Bu özellikler seslerin azalmasına veya çoğalmasına, belli miktarlarda ses enerjisinin sönümlenmesine olanak sağlar.
Akustik panellerimiz, ses enerjisinin sönümlenmesini sağlayarak mekânlarda yankı kontrolü sağlanabilmesi amacıyla üretilen ürünlerdir. Tüm akustik panellerimiz, genel olarak taş yünlü ve taş yünsüz iki adet teste tabi tutulur. Test edilen akustik panellerimiz, geniş bir ürün yelpazesinde akustik emilim sağlar ve tüm iç mekân, bina kullanımlarında yankı sürelerini azaltır. Her ürünümüzün A'dan E'ye kadar olan yutuculuk sınıfları ve yutuculuk kat sayı ortalaması gibi (NRC) değerleri bulunmaktadır. Bu değerler ile mekânlara uygulama için en uygun emilim seviyeleri sağlanabilmektedir. Mekân akustiğini inceleyen ve malzeme kontrolü yapan tasarımcılar ve mühendisler için bu bilgiler çok önemlidir.
Ürettiğimiz her üründe perforasyon özelliğine göre emisyon değeri değişebilmektedir. Bu emisyon değerlerini bilimsel sonuçlara göre, müşterimize sunmak için her ürünümüz ILAC- Akredite, EN ISO 354: 2003 çınlama testine tabi tutulmuştur.
Akustik panel üretiminde tecrübe sahibi bir firma olarak, hangi özelliklerin yutuculuk sağladığını ispat eden ve bu değerleri garanti eden laboratuvar testleri yaparak ürünlerimize doğru ve garantili ses emilim değerleri verilmesini sağlamaktayız.
Bu değerleri kataloğumuzdaki her ürünümüzün görselinin altında veya web sitemizdeki teknik veriler bölümündeki dosyalarımızdan inceleyebilirsiniz. Projelerinizde ihtiyaç duyulan akustik hesaplamalarda teknik bilgi için dilediğiniz her an firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız, müşterilerin talebine göre salon içi akustik hesaplamaları, doğru akustik malzeme seçimi ve tasarım hizmeti sunmaktadır.