Telefon: +(90) 312 351 2131 | E-Posta: info@perfopan.com

FSC

Üzerinde yaşadığımız dünyanın en önemli parçası olan ormanların, tüm insanlığın mirası olduğuna ve her bireyin ormanlar üzerinde hak sahibi olduğuna inanıyoruz.
Son yıllarda, dünya nüfusunun artmasıyla birlikte ahşap sektörü hızla büyürken, ahşap türü malzemelere olan talep de artmaktadır. Talep artışı, dünya genelinde ağaçlardan elde edilen ham maddelere olan ihtiyacın artmasına sebep olmuştur. Ormanların kontrolsüzce katledilmesi, endüstrinin de seyirci kaldığı ve sorgulamadığı bir durum haline gelmiştir. Kaçak ağaç kesimi ve genç ağaçların yok edilmesine karşı olduğumuz için Perfopan olarak doğaya karşı sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz ve bu bağlamda fayda arayışı içindeyiz. Endüstride kullanılan ahşap türü imalatların nereden nasıl geldiği bilinmediği için dünyamızın yeşili ve ciğerleri, yüksek miktarlarda yok edilebilmektedir. Ahşap sektöründe rol alan duyarlı bir firma olduğumuz için FSC sertifikalı orman ürünleri kullanmaya gayret ediyoruz.
Ahşap üreticilerinin daha bilinçli malzeme tüketimine dikkat ederek gelecek nesilleri koruyabileceğinin farkındayız. Tüm üreticileri ve müşterilerimizi ormanlarımızı gelecek nesillere miras bırakabilmek felsefesiyle hareket etmeye, bu tür duyarlı firmalara destek vermeye davet ediyoruz.

FSC NEDİR?

Temel amacı, dünyadaki orman ürünlerini doğru bir şekilde kullanılması ile ilgili standartlar oluşturmak, yönetmek ve tüm kuruluşların bu sisteme uyduğunu bağımsız bir şekilde denetlenebilmesidir.