DÜZ YÜZEY PANEL

Düz yüzeyli paneller, diğer akustik ürünlerimizle birlikte daha konforlu ve estetik mekanlar sağlamak için kullanılan perforasyonsuz ürün modelidir. Taleplerinize göre üzerine figüratif desen ve kanal açılarak farklı motif çalışmaları tasarlanabilmektedir. Akustik delikli veya derzli paneller ile karıştırılarak seslerin yönlendirmesine ve gerekli koşullarda yansıtılmasına olanak sağlamaktadır.

Perfofire panelin en önemli özelliği panelin içinde kullanılan fiber alçı çekirdeğidir. Bu çekirdek diğer ahşap türevi paneller ile kıyasladığınızda boyutsal stabilite, bina içi klimatik koşullardan etkilenmeme ve aynı zamanda yüksek yangın dayanıklılığı sağlar.
Kompozit bir panel olan Perfofire ürünümüzün öncelikli kullanım amacı yangın güvenliğidir. Ürün akustik konfor özellikleri ile birleştirilerek daha sağlıklı ve risksiz yaşam alanları sağlar. Panellerin çok çeşitli özelliklerde akustik perforasyon modelleri de mevcuttur.

PERFOFIRE® PANEL ÖZELLİĞİ

Perfofire paneller, EN 13501-1'e göre alev almaz anlamına gelen A2-s1,d0 olan fiber alçı panel üzerine ahşap kaplanarak test edilmiş ve Euroclass değeri B-s1,d0 sertifikalandırılmıştır. Bu özellikleri ile modern ve çağdaş yapılarda beklentileri karşılar.
Perfofire ürünlerinin iç öz yapısı alçı esaslıdır. Yanmayan yapı malzemesi olarak test edilen alçı, erime ve damlama özelliği MDF panellere göre yüksek değerde az olan bir malzemedir.
A2 sınıfı iç öz yapısı sayesinde, kullanılan farklı ahşap panellere göre aleve uzun süre dayanıklıdır. Uygulaması yapılan iç mekanlarda yangından kaçış süresini artırıcı özelliktedir.

B-s1,d0 - Class Açıklaması:
B: Zor alevlenici, s1: Duman üretimi son derece sınırlı, d0: Alev damlacıkları ve parçacıkları yapmaz

Image

DİĞER PANELLER İLE PERFOFIRE PANELLERİN YANGINA TEPKİ ÖZELLİKLERİ

Panel Cinsi Yangın Sınıfı Avrupa (EN) Yangın Sınıfı Alman (DIN) Test Metodları Formalhedit Salınımı
Perfofire A2-s1,d0 A2 EN 13501-1 -
Standart Mdf D –s2,d1 D EN 622-5 E-1
Kırmızı Aleve Dayanıklı Mdf B- S2,d0 B1 EN 622-5 E-1
Kontraplak D-S2,d1 D EN 636 -
Standart Yonga Levha D-S2,d1 D EN 312 E-1
Aleve Dayanıklı Yonga Levha B- S2,d0 B2 EN 312 E-1

Image

Perfofire ürünlerinin iç öz yapısı alçı esaslıdır. Alçı yanmayan yapı malzemesi olarak test edilmiş, erime ve damlama özelliği Mdf panellere göre yüksek değerde az olan bir malzemedir.

Image

A2 Sınıfı iç öz yapısı sayesinde, kullanılan farklı ahşap panellere göre aleve uzun süre dayanım göstermektedir. Uygulaması yapılan iç mekanlarda yangından kaçış süresini uzatıcı özelliği vardır.

Image

Tüm yapı malzemeleri yangına karşı aynı dayanımda değildir. Küçük bir kıvılcım felaketin başlamasına sebep olabilmektedir.

Image

PERFOFIRE PANELİN AVANTAJLARI

-Modern yapılarda, yangın güvenliği yönetmelikleri gereğini yerine getiren sertifikasyonlu bir kompozit paneldir.
-Toksik ve yanıcı olmayan bir malzemedir.
-Panel yüzeyi doğal ahşap kaplamalı, laminat kaplamalı veya lake boyalı olarak üretilebilmektedir.
-Çevre dostudur. Bileşenleri doğal malzemelerden oluşurken geri dönüşümü kolaydır. Çevre kirliliğine yol açmaz. İnsan sağlığına zararlı madde içermez.
-Uygulanan yapılarda nem transferini sağlayarak mekânlarınızın doğal nefes almasını sağlar.
-Tüm iç mekânlarda bölme duvar, giydirme duvar, asma tavan kaplaması yapımında kolayca uygulanır. Montaj sistemleri çok pratiktir. Kolay montajı sayesinde zamandan ve paradan tasarruf sağlar.
-Yangın sırasında yanmama özelliği sayesinde, yapısal bütünlüğü uzun süre korumaya yardımcı olur. Alevlerin binanın bitişik alanlarına yayılmasını engeller. Mekânlarınızın yangından korunmasını sağlayarak yaşadığınız ortamların yaşam standardı güvenilirliğini yükseltir.
-İç dolgu malzemesi alçı olduğu için böcek, tahtakurusu gibi haşerelerin barınmasına ve paneli tahrip etmesine izin vermez.
-Uzun ömürlü, sert ve ağır iç dolgu malzemesi sayesinde ses ve ısı yalıtımı özelliğine sahiptir.
- Bina içi iklimsel hava koşullarına dayanıklıdır. Panelleri çok nemli havuz gibi mekânlarınızda bile güvenle tercih edebilirsiniz. Şişme sorunları veya havadaki nemden dönme gibi bozulmalara karşı dirençlidir.
- Paneller her türlü iç mekân hava koşullarında boyutsal stabilite sağlar, asla ondüle olmaz. Fiber alçı paneli kaplamasız halde 24 saat su içinde beklettiğinizde bile maksimum %3 oranında şişme gösterir.
- Uzun ömürlü sert iç dolgu malzemesi sayesinde darbelere dayanıklıdır. Çivi ve vida taşıma kapasitesi yüksektir.
- Firmamız tarafından üretilen Perfofire panellerde, mekân özelliklerine ve proje detaylarına göre yangına dayanıklı MDF, yangın dayanımlı suntalar ve kontrplaklar kullanarak farklı ürünler tasarlanabilir.