Telefon: +(90) 312 351 2131 | E-Posta: info@perfopan.com

Image

Soundtex Akustik Kumaş

Ahşap panellerimizin arkasında kullandığımız laminasyonlu cam yünü özellikli akustik kumaşın yutuculuğu arttırdığı gerçekleştirdiğimiz testler sonucu ispat edilmiştir. Plastik esaslı, polyester türü kumaşların panel arkasında kullanılması neticesinde akustik emisyon değerlerini çok düşürdüğünü testlerimiz sonucunda görmekteyiz. Bu bezler akustik panellerin emisyon özelliğini tamamen yok edebilmektedir.
Firmamız, panel arkasında cam yünü sertifikasyonlu siyah renkli akustik bez kullanmaktadır. Bu bez aynı zamanda sertifikasyonlu B Class yangın dayanımlı bir bezdir ve panellerin arkasında yangın perdesi görevi görmektedir.
Kullandığımız akustik kumaş 0.2 mm kalınlıkta olmakla birlikte 4cm kalınlığındaki taş yünü ses emme şiltesinin emme kapasitesine eşit özellikte yutuculuk sağlamaktadır. İç mekândan gelip deliklerden veya kanallardan geçen sesin bir miktarını yutar. Bir miktar ses bu kumaşın arkasına geçerek sesin arka yüzeye çarpmasını sağlarken geri dönen sesin tekrar dışarıya çıkmasını önler.
İnsan sağlığına zarar vermeyen materyalden üretilen bez, anti bakteriyel ve anti alerjik özelliktedir. İçeriye hava geçmesini sağlarken toz girmesini önler. Ahşap akustik panel ürünlerimizde firmamız Soundtex marka cam yünü akustik kumaş tercih etmektedir.
Firmamızın iç piyasaya Soundtex akustik kumaş satışı da bulunmaktadır.